Czy wpływ Alfa Romeo zwiększy się na bolidy Saubera?

Alfa Romeo

„Autosport” podaje, że wpływ alfa Romeo na bolidy Saubera ma wzrosnąć. Czy rzeczywiście włoski koncern samochodowy zamierza rozszerzyć współpracę z jednym z teamów Formuły 1?

Włoski koncern spróbuje zdominować team Formuły 1?

W zasadzie od 1985 roku, poza niewielkim brandingiem w siostrzanej marce Ferrari, Alfa Romeo nie było obecne w cyklu Formuły 1. Teraz włoski koncern zamierza znów zwiększyć swoją obecność w tym prestiżowym cyklu.

O tym, że Alfa Romo i Sauber zacieśnią współpracę, wiadomo już od grudnia minionego roku. Teraz szef zespołu Frederic Vasseur zdradził, że priorytetem będzie współpraca technologiczna. – Jesteśmy teraz otwarci na rozszerzenie kooperacji z Alfa Romeo i krok po kroku będziemy badać, jakie mamy opcje. Musimy wspólnie ustalić, jak możemy osiągnąć sukces i jaką drogę obrać – powiedział w rozmowie z „Autosport”.

Bardzo zadowolony z kooperacji z włoskim koncernem jest też dyrektor techniczny Saubera Jorg Zander. – Mamy piękne auto, teraz musimy sprawić, by było lepsze. Ludzie muszą widzieć, że zachodzą u nas zmiany, idziemy do przodu – ocenił.

Publikacja zaczerpnięta z: sport.onet.pl