Z ostatniej chwili

Bereszyński i Cionek najlepsi na boisku, świetny Milik. Zobacz noty kadrowiczów w 33. kolejce Serie A

Getty Images / Paolo Rattini / Bartosz Bereszyński (po lewej) i Simone Verdi (po prawej) Getty Images / Paolo Rattini / Bartosz Bereszyński (po lewej) i Simone Verdi (po prawej)

Głośno było o reprezentantach Polski podczas 33. serii spotkań włoskiej Serie A. Arkadiusz Milik strzelił ważnego gola dla Napoli, a Bartosz Bereszyński i Thiago Cionek zostali uznani najlepszymi zawodnikami swoich meczów.

Piłkarska środa we włoskiej Serie A stała po znakiem dobrych występów kadrowiczów Adama Nawałki. Bohaterami w swoich zespołach w meczach 33. kolejki ligowej zostali Arkadiusz Milik (SSC Napoli), który powrót do wyjściowego składu uczcił strzeleniem bramki i Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – najlepszy zawodnik na boisku w starciu Sampdorii z Bologną (1:0). – Ekstra ważny gol – napisał dziennik “La Gazzetta dello Sport” o trafieniu Milika, który w 70. minucie potyczki z Udinese zdobył bramkę na 3:2 (ostatecznie Napoli wygrało 4:2 i ciągle liczy się w walce o tytuł mistrzowski). Gazeta przyznała Milikowi, który w 73. minucie został zmieniony przez Allana, notę 7 (w skali od 1 do 10). To druga najwyższą ocena w zespole – po Lorenzo Insigne (7,5)- Kluczowy zawodnik meczu. Kreował okazje, strzelił gola.

Był pechowcem, teraz jest naszym bohaterem – skomentował z kolei serwis Tuttonapoli.net, który wybrał naszego napastnika piłkarzem meczu (nota 7,5). Grę Piotra Zielińskiego, polski pomocnik zanotował asystę przy golu na 1:1 Insigne, w “La Gazzetta dello Sport” oceniono na 6,5, podkreślając, że był to bardzo dobry występ.Zawodnikiem meczu Sampdoria – Bologna, wg portalu Portal FotMob.com, został Bereszyński – nota 8,3.

– Polski obrońca rozegrał świetne zawody i często widać go było w ofensywie – piszą o grze kadrowicza Nawałki we Włoszech. W środowym meczu w barwach Sampdorii zagrali też Karol Linetty i Dawid Kownacki, ale obaj niczym specjalnym się nie wyróżnili i zostali zmienieni w drugiej połowie.

Na brawa zasłużył natomiast Thiago Cionek, który należał do wyróżniających się zawodników w meczu SPAL – Chievo (0:0). Portal WhoScored.com wystawił reprezentantowi Polski notę 7,6, uznając go najlepszym piłkarzem zawodów.Wojciech Szczęsny tym razem zaliczył słabszy występ. W zremisowanym 1:1 meczu z Crotone bramkarz Juve skapitulował po strzale z przewrotki Simeona Nwankwy, a eksperci ocenili, że Polak mógł się lepiej zachować przy strzale Nigeryjczyka. Dziennikarze FotMob.com przyznali Szczęsnemu notę 6,0. To najgorsza ocena w zespole z Turynu.